År: 2021

Stande 21

Vi er ved at være klar med deltagende stande til Strikkecamp 21. Vi arbejder på at få de side klar med foto og info, By Kiilerich Bøge Design Else Rasmussen Frisenvang Genesis Knit von Kamstrup Karen Ditte Magiske Garner Birkedal Pelsfår Stensmarksgården Susses Spindehjørne VesDesign White Nile Cotton Wool Mind Pas godt på jer selv derude – vi glæder os til at ser jer til Strikkecamp 21!

Vi er ved at være klar med deltagende stande til Strikkecamp 21.
Vi arbejder på at få de side klar med foto og info,

By Kiilerich
Bøge Design
Else Rasmussen
Frisenvang
Genesis
Knit von Kamstrup
Karen Ditte
Magiske Garner
Birkedal Pelsfår
Stensmarksgården
Susses Spindehjørne
VesDesign
White Nile Cotton
Wool Mind

Pas godt på jer selv derude – vi glæder os til at ser jer til Strikkecamp 21!

Nu kan du melde dig til workshops 2021!

Vi går snart i gang med at planlægge program for Strikkecamp 2020.

Her får du en oversigt over foredrag og workshops i 2021

 

Foredrag fredag den 11. juni kl. 19.00-21.00
– Finesser og Kanter – Winnie Poulsen

Workshops lørdag den 12. juni kl. 09.00-12.00
– Yes you can! Strik efter engelsksprogede opskrifter – Susanne Østergaard
– Dobbeltstrik – Lise Kamstrup
– Finesser og kanter- Winnie Paulsen

Workshops Lørdag  den 12. juni kl. 13.00-16.00
– Strikkecampblusen – Vibeke Leighton
– Et låg i løbbinding – Anne Birgitte Beyer
– Formgivning af strik  – Ninette Hartwich

Workshop søndag  den 13. juni kl. 09.00-12.00
– Strik med perler – Vithard Villumsen

Foredrag og miniworkshop søndag Kl. 11.00-12.00
– Hæft dine ender på mange måder – Charlotte Kaae

Foredrag søndag den 13. juni kl. 14.
– Gamle hånarbejdsredskaber – Margit Ambeck
Dette foredrag er gratis!

Workshops søndag Kl. 13.00-16.00
– Patent-strik – Lise Kamstrup
– En nålepude i løbbinding – Anne Birgitte Beyer
– Strikkecampbluse i – Vibeke Leighton
– Montering af strik – Ninette Hartwich

Følg med på Instagram og Facebook!

Se aktører på StrikkeCamp 2019

Tidligere aktører

Her kan du se, hvem der tidligere har deltaget  i StrikkeCampen Foredragsholder Lene Holme Samsøe,  Charlotte Kaae, Undervisere Charlotte Kaae, Hanne Pjedsted, Karen Noe, Lena Kramer Petersen, Lise Kamstrup, Vithard Villumsen Standholdere Birkedal Pelsfår, Brogård Isheste og Strik, Bøge Design, Dragen Kunst, Else Rasmussen Keramik, Frisenvang Alpaka, Fru Petersen, Genesis, Karen Ditts Garn, Karen Noe, Kastanie Strik, Knitdesign by Ninette, Knit von Kamstrup, Magiske Garner, Spindelvæven,  Stenmarks Gård, TheDanishDyelot, White Nile Cotton, Vithard Villumsen, Önling Plantefavning Uldkonen Storyteller Per Hammerich Fysioterapeut Winnie Krag Hasbæk

Her kan du se, hvem der tidligere har deltaget  i StrikkeCampen

Foredragsholder
Lene Holme Samsøe,  Charlotte Kaae,

Undervisere
Charlotte Kaae, Hanne Pjedsted, Karen Noe, Lena Kramer Petersen, Lise Kamstrup, Vithard Villumsen

Standholdere
Birkedal Pelsfår, Brogård Isheste og Strik, Bøge Design, Dragen Kunst, Else Rasmussen Keramik, Frisenvang Alpaka, Fru Petersen, Genesis, Karen Ditts Garn, Karen Noe, Kastanie Strik, Knitdesign by Ninette, Knit von Kamstrup, Magiske Garner, Spindelvæven,  Stenmarks Gård, TheDanishDyelot, White Nile Cotton, Vithard Villumsen, Önling

Plantefavning
Uldkonen

Storyteller
Per Hammerich

Fysioterapeut
Winnie Krag Hasbæk